MFGM i rozwój funkcji poznawczych

Laktowit Premium to mleko dla niemowląt z laktoferyną i MFGM, które wspiera rozwój poznawczy dzieci. Pomaga szybciej rozwinąć motorykę, mowę u niemowląt. Mleko modyfikowane Laktowit wspiera odporność dziecka.

Czym jest tłuszcz mleczny MFGM?

 
MFGM (z ang. milk fat globule membrane) – to kompozycja tłuszczów i białek mlecznych charakterystyczna dla mleka ssaków. Jest to struktura przypominająca dwuwarstwę fosfolipidową błony komórkowej, która otacza kuleczki tłuszczu mleka kobiecego.
 
Koncentrat białek z tłuszczem mlecznym MFGM, będący w składzie mleka Laktowit, zawiera unikalny dla mleka matki zestaw białek i lipidów: laktoferynę, Immunoglobuliny G, kwas sialowy, cholesterol, fosfolipidy, sfingolipidy, gangliozydy i cholinę.

 

MFGM to unikalny dodatek do mleka modyfikowanego

Dodatek tłuszczu mlecznego MFGM do mleka początkowego, następnego i modyfikowanego jest niezastąpionym źródłem wyżej wymienionych substancji.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bazą tłuszczową w mleku modyfikowanym stanowią źródła roślinne, zatem mają zupełnie różną kompozycję kwasów tłuszczowych i są pozbawione unikalnych dla tłuszczu ssaczego właściwości. Dlatego do mleka Laktowit dodajemy te składniki, które są kluczowe w tłuszczu mlecznym.
 
Wszystkie komponenty MFGM mają znaczenie dla rozwoju dziecka. Fosfolipidy i gangliozydy mają wpływ na formowanie i fałdowanie kory mózgu. Te struktury przekładają się bezpośrednio na rozwój neuronalny i zdolności kognitywne.
 
Zastosowanie tego typu surowca w mieszance modyfikowanej (która nie jest idealnym zastępstwem mleka matki), sprawia, że jesteśmy jeden krok bliżej w naśladowaniu mleka matki.
 
Ponadto MFGM pomaga w rozwoju układu nerwowego i szybkość rozwoju zdolności poznawczych. Glikoproteiny pomagają działanie w jelitach, wpływając tam korzystnie na mikrobiotę jelitową.
 
Laktowit_Premium mleko modyfikowane do karmienia niemowląt. Posiada MFGM, czyli składnik wspierający własności kognitywne i rozwój dziecka.
Wykres przedstawia jak MFGM wpłynęło na rozwój neurologiczny dzieci, które w wieku 12-18 miesięcy osiągnęły lepsze wyniki w rozwoju poznawczym, językowym, komunikacji, w przeciwieństwie do dzieci nie karmionych mlekiem z dodatkiem MFGM.

Działanie MFGM podparte wynikami badań naukowych

wspiera rozwój poznawczy dzieci (dzieci karmione piersią rozwijają się poznawczo sprawniej, niż ich rówieśnicy karmieni zwykłym mlekiem modyfikowanym; zastosowanie dodatku MFGM w mleku początkowym i następnym wspiera rozwój kognitywny, a wyniki badań u tych dzieci są porównywalne do tych karmionych piersią)
 
u niemowląt po 6-tym miesiącu życia pomaga neutralizować infekcje bakteryjne i wirusowe; wykazano, że dodatek MFGM do mleka następnego zmniejszył częstość występowania u tych dzieci biegunek zmniejsza ryzyko ostrego zapalenia ucha środkowego, zmniejsza stosowanie leków przeciwgorączkowych u niemowląt karmionych mieszanką i wykazuje działanie immunomodulujące
 

Wyniki badań klinicznych z udziałem dzieci

Badania kliniczne wykazały, że dodatek laktoferyny i MFGM do mleka dla niemowląt powoduje korzystny wpływ na rozwój neurologiczny w wieku 12 miesięcy.
 
Badania wykazały również, że na przyspieszony rozwój neurologiczny przekładały się polepszone zdolności poznawcze, językowe i motoryczne oraz wzrost zdolności koncentracji. Poniżej zaprezentowane są wyniki badania klinicznego z udziałem 291 dzieci.