30 pomysłów na gry i zabawy dla dzieci w domu

Angażujące zabawy dla dzieci w domu

Długie wieczory pełne nudy, dziecięca bezradność w poszukiwaniu rozrywki – te chwile zawsze wydają się trudne. Na szczęście, Laktowit ma dla Ciebie rozwiązanie! Oto lista niemal 30 domowych gier i zabaw, które wypełnią czas Twojego dziecka i wprowadzą go w zupełnie nowy świat rozrywki. Przewodnik Laktowit to twój as w rękawie, gotów do użycia, gdy tylko zabraknie Ci pomysłów!

Zalecenia WHO – Znajdź zdrową równowagę

Czasem sięgamy po telewizję, by choć na chwilę zyskać spokój i chwilę na zrobienie posiłku. Jednak zgodnie z zaleceniami WHO, warto dbać o umiar w korzystaniu z mediów cyfrowych. Dzieci do 2 roku życia powinny ograniczać kontakt z ekranem, a dzieci między 2 a 5 rokiem życia nie powinny spędzać przed nim więcej niż 1 godzinę dziennie. Zamiast tego, sięgnij po nasze pomysły na zabawy, które rozwijają zmysły i wspierają zdrowy rozwój dzieci!

Domowe Zabawy Sensoryczne

Kulinarny bazar

Przygotuj różnorodne produkty spożywcze, pozwól dziecku próbować z zamkniętymi oczami. Pobudź zmysły maluszka, tworząc zabawę z jedzeniem, i spędźcie razem ciekawy czas!

Gotuj ze mną mamo!

Wprowadź dziecko do świata kuchni! Nie bój się angażować malucha w gotowanie. Wspólna praca to nie tylko nauka, ale także źródło radości z wspólnie spędzonego czasu!

Cieniorysowanie

Korzystaj z cienia, który rzuca słońce lub lampa. Dziecko obrysowując cień ćwiczy motorykę, rozwijając jednocześnie kreatywność.

Układanki symetryczne

Przygotuj różne przedmioty i zachęć dziecko do układania ich symetrycznie. To nie tylko zabawa, ale i świetna forma rozwijania zdolności koordynacyjnych!

Malowanie na Soli

Twórcze malowanie na soli to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i ekspresji artystycznej malucha. Przygotujcie kolorową wodę, farby i kartki papieru!

Kolorowe Liście

Wykorzystajcie liście, których dostarcza sama natura, aby stworzyć niesamowite dzieła sztuki. To nie tylko zabawa, ale i prezent dla najbliższych po wyschnięciu farb!

Plastelinowy labirynt

Stwórzcie własny labirynt z plasteliny! To nie tylko frajda przy układaniu, ale także wyzwanie podczas próby przeprowadzenia kuleczki od startu do mety za pomocą dmuchania!

Klasycznie – Puzzle

Układanie puzzli rozwija zmysł wzroku i koordynację ręka-oko. Wybieraj puzzlowe wyzwania dostosowane do wieku dziecka!

Domowy Tor Przeszkód

Zbudujcie tor przeszkód z dostępnych przedmiotów w domu. Dziecko będzie ćwiczyć koordynację ruchową, próbując przejść tor bez przewrócenia żadnej przeszkody!

Domowe Zabawy Rozwijające Myślenie

Wieża z Klocków

Budowanie konstrukcji z klocków to świetny sposób na rozwijanie umiejętności przestrzennych i ćwiczenie dostrzegania wzorów i symetrii.

Kartonowe miasteczko

Stwórzcie własne miasto z nieużywanych kartonów! To nie tylko zabawa, ale także okazja do twórczego kreowania przestrzeni.

Zabawa w Sklep

Imitowanie sytuacji sklepowych rozwija zdolności społeczne. Pozwól dziecku na dokonywanie wyborów z ustawionych półek i płacenie za zakupy!

Co zniknęło z pokoju?

Zabawa wymagająca spostrzegawczości! Ukryj jedną lub kilka rzeczy w pokoju, a następnie pozwól dziecku zgadywać, co zostało schowane!

Kalambury

Klasyczne kalambury to doskonała forma spędzania czasu, ćwicząca kreatywność, myślenie logiczne i budowanie skojarzeń.

Gry Planszowe

Wyciągnijcie ulubione gry planszowe i bawcie się razem przez godziny!

Ponadczasowe Gry i Zabawy

Baza!

Stwórzcie bazę z koców i poduszek, rozwijając przy tym zmysł kreatywny, cierpliwość i koordynację ręka-oko.

Zabawa w chowanego

Chowanego można bawić się zarówno na dworze, jak i w domu. Sprawdźcie, kto potrafi się najlepiej schować!

Bańki mydlane

Bańki mydlane zawsze wyglądają magicznie! Stwórzcie płyn do baniek i delektujcie się fantastycznymi efektami!

Zajączek na ścianie

Korzystając z małego lusterka, bawcie się w łapanie zajączka skaczącego po ścianie.

Teatr pluszaków

Stwórzcie przedstawienie teatralne z ulubionymi pluszakami. Pozwól maluchowi rozwijać wyobraźnię i kreatywność!

Kółko i Krzyżyk

Gra w kółko i krzyżyk to szybka i wymagająca strategii zabawa. Rozgrywajcie pojedynki we dwoje lub organizujcie zawody rodzinne!

Domowe Zabawy Bez Zabawek

Słowo na Ostatnią Literkę

Wymyślcie wspólnie z dzieckiem słowo, a następnie na zmianę dopowiadajcie kolejne wyrazy zaczynające się na ostatnią literę poprzedniego. Wyzwanie, które rozwija myślenie.

Znajdź Kolor

Poszukujcie w pokoju przedmiotów w wybranym kolorze, notujcie wyniki i rywalizujcie, kto zdobędzie więcej punktów!

Ciepło-Zimno

Zabawa polegająca na poszukiwaniu ukrytego przedmiotu, używając wskazówek “ciepło” i “zimno”. Doskonałe ćwiczenie niewymagające rekwizytów!

Domowe Zabawy Ruchowe

Wylosuj Zadanie do Wykonania

Wymyślcie i zapiszcie zadania, a następnie losujcie i wykonujcie je na zmianę. Każdy uczestnik może wziąć udział w tej zabawie!

Domowe Kręgle

Stworzcie kręgle z butelek i piłki. To nie tylko gra, ale także sposób na poprawę koordynacji ruchowej!

Domowe Zawody Hula-Hop

Organizujcie zawody w hula-hop. To doskonałe ćwiczenie, rozwijające koordynację ruchową!

Odbijanie Balonem

Rywalizujcie o to, kto dłużej lub kto więcej razy potrafi odbić balonem. To zabawa, która dostarcza radości i aktywizuje całe ciało!

Teraz, gdy masz pełną listę pomysłów na zabawy, możesz aktywnie spędzać czas z dzieckiem, rozwijając jego umiejętności i zmysły. Ograniczaj czas przed ekranami zgodnie z zaleceniami WHO, a w zamian czerp radość z kreatywnych i edukacyjnych domowych zabaw!

Nie zapomnij o odżywieniu!

Laktowit Niejadek mleko odżywcze dla dzieci i niejadków. Koktajl bananowy z kiwi. Zamiast posiłku | laktowit.pl

Mleko Laktowit Niejadek, będąc niezastąpionym źródłem składników odżywczych, może stanowić integralną część codziennej diety naszych dzieci. Niech każda zabawa, każda chwila radości i każdy krok w rozwoju malucha będą wspierane przez wartościowe odżywianie. Odpowiednio zbilansowana dieta, w tym regularne spożycie mleka Laktowit, to recepta na zdrowe, aktywne i pełne energii dzieciństwo.

5/5 - (4)
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia Ci jak najlepszych wrażeń oraz funkcjonalności.